avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1066 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... iesirea din indiviziune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

iesirea din indiviziune

buna dimineata!iata care este problema mea.suntem 5 frati si avem mostenire de la parinti cu titlu de proprietate 3 ha teren extravilan. deoarece cu doi dintre frati nu ne intelegem ei luind abuziv tot pamantul doresc sa-i dau in judecata si sa ies din indiviziune.cum sa procedez si ce acte imi trebuie sa ies din indiviziune pe cale judecatoreasca.multumesc
Cel mai recent răspuns: Roland Mindrila , Avocat 08:01, 4 Aprilie 2013
Ar fi recomandat sa contactati un avocat din zona care sa va reprezinte.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Titlu de proprietate CHICOSU CRISTINA CHICOSU CRISTINA Buna seara, va rog sa ma ajutati intr-o problema, pe titlul meu de proprietate figurez cu 1ha teren intravilan si extravilan 2ha, problema mea este ca pe ... (vezi toată discuția)
Iesire din indiviziune. acte necesare ainoua ainoua buna ziua!as dori sa stiu ce acte sunt necesare pentru iesirea din indiviziune pentru un teren extravilan (vezi toată discuția)
Iesire din indiviziune daniel2d daniel2d buna seara. pe scurt problema mea este urmatoarea: -mama mea are un titlu comun de proprietate cu un frate, decedat din pacate, in suprafata de aprox. 2,5ha ... (vezi toată discuția)