Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... iesirea din indiviziune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

iesirea din indiviziune

buna dimineata!iata care este problema mea.suntem 5 frati si avem mostenire de la parinti cu titlu de proprietate 3 ha teren extravilan. deoarece cu doi dintre frati nu ne intelegem ei luind abuziv tot pamantul doresc sa-i dau in judecata si sa ies din indiviziune.cum sa procedez si ce acte imi trebuie sa ies din indiviziune pe cale judecatoreasca.multumesc
Ar fi recomandat sa contactati un avocat din zona care sa va reprezinte.