avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 947 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediul de maternitate in cazul intrarii din CIC1 in ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediul de maternitate in cazul intrarii din CIC1 in CIC2

Buna ziua!

Acum sunt in CIC1 care se incheie in noiembrie 2013. Sunt insarcinata si voi naste in octombrie 2013, ceea ce inseamna ca intru din CIC1 in CIC2 si inteles ca plata indemnizatiei de crestere a copilului se face la nivelul veniturilor anterioare primei nasteri.
Ce nu stiu insa si va rog sa ma ajutati, e cum se procedeaza cu concediul de maternitate.

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 15:12, 5 Aprilie 2013
In aceasta situatie nu mai beneficiati de concediu de maternitate pentru al doilea copil.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie copil caramica_24 caramica_24 Buna ziua. Am si eu o nelamurire cu privire la indemnizatia pt. cresterea copilului.Din 20 nov. sunt in somaj timp de 9 luni si tocmai am aflat ca sunt ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie pentru cresterea celui de-al doilea copil vflorynna vflorynna am si eu cateva nelamuriri cu privire la cic. ce se intampla daca depasim cic1? eu am intrat in cic1 pe data de 14.02.2009 deci se incheie pe 14.02.2011 iar al ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil morozancarmen morozancarmen Urmeaza sa nasc la jumatatea lunii septembrie . Eu nu am dreptul la aceasta indemnizatie de crestere copil insa are sotul dreptul sa primeasca aceasta ... (vezi toată discuția)