Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediul de maternitate in cazul intrarii din CIC1 in ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediul de maternitate in cazul intrarii din CIC1 in CIC2

Buna ziua!

Acum sunt in CIC1 care se incheie in noiembrie 2013. Sunt insarcinata si voi naste in octombrie 2013, ceea ce inseamna ca intru din CIC1 in CIC2 si inteles ca plata indemnizatiei de crestere a copilului se face la nivelul veniturilor anterioare primei nasteri.
Ce nu stiu insa si va rog sa ma ajutati, e cum se procedeaza cu concediul de maternitate.

Multumesc!
In aceasta situatie nu mai beneficiati de concediu de maternitate pentru al doilea copil.