Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Fondul cultural national
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Fondul cultural national

Buna ziua,
Am primit o notificare de la AFCN prin care ma anunta ca sunt sub incidenta art. 21 al.1,lit.f, OG 51/1998, prin care mi se cere 3% din incasarile realizate de operatorii economici din vanzarea calendarelor sau cartilor postale ilustrate, afiselor, posterelor, imaginilor autocolante sau a tipariturilor mixte, altele decat cele prevazute la lit. a, pentru anii 2010,2011,2012 cu dobanzi si penalitati de intarziere.
Stie cineva ce se poate face?
Inca un impozit?
Nu am gasit nicaieri explicatii despre ce tiparituri mixte, autocolante este vorba.