avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 948 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... teren ce nu a fost revendicat prin legea 10/2001
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

teren ce nu a fost revendicat prin legea 10/2001

Bunica mea a avut o casa ce a fost demolata in 1987. O lunga perioada de timp dupa moartea acesteia nu am gasit actele proprietatii pentru a o revendica. Acum am gasit actele. Intrebarea mea este daca acum mai pot revendica acest teren si daca da, care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez? MULTUMESC.
Ultima modificare: Marți, 24 Februarie 2009
florentina.calin, utilizator
Cel mai recent răspuns: ContSters79526 , utilizator 17:50, 1 Martie 2009
Faceti o actiune in revendicare deoarece aceasta este imprescriptibila .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revendicare Gisela Eremia Gisela Eremia Buna ziua as avea o intrebare si v-as fi foarte recunoscatoare pentru raspunsul dumneawoastra. Am mai postat aici aceasta intrebare insa de fiecare data am ... (vezi toată discuția)
Revendicare imobiliara. tonica31 tonica31 Am cumparat in 1987 un imobil casa+teren. In 1989 prin decratul de expropiere 96/1989 casa a fost demolata in intregime. Terenul de sub casa in suprafata de ... (vezi toată discuția)
Pot sa revendic toma st toma st Buna ziua. Va prezint urmatoarea situatie: dupa moartea fratelui bunicului meu (locuiau in aceiasi comuna, sate diferite) sotia dinsului, matusa mea, vinde ... (vezi toată discuția)