Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... teren ce nu a fost revendicat prin legea 10/2001
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

teren ce nu a fost revendicat prin legea 10/2001

Bunica mea a avut o casa ce a fost demolata in 1987. O lunga perioada de timp dupa moartea acesteia nu am gasit actele proprietatii pentru a o revendica. Acum am gasit actele. Intrebarea mea este daca acum mai pot revendica acest teren si daca da, care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez? MULTUMESC.
florentina.calin, utilizator
Faceti o actiune in revendicare deoarece aceasta este imprescriptibila .