Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... acte cerute pentru carte imobil de catre administrator
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

acte cerute pentru carte imobil de catre administrator

Buna ziua,
As dori sa stiu ce acte sunt necesare pentru inscrierea in cartea de imobil.

Intreb deoarece administratorul mi-a cerut si copie dupa contractul de vanzare cumparare, ceea ce nu mi se pare ok.

Va multumesc.
Pai are dreptate, doar ca nu prea e in sarcina administratorului sa se ocupe de carteade imobil, decat daca a fost insarcinat cu asta de catre Presedinte sau CEx.

HG 1588/2007
Art. 12 - B. Obligatii:
[...]
g) la dobandirea proprietatii, sa depuna in copie, la asociatie, actul de proprietate
[..]