avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 914 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... declaratia 100 la firma suspendata
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

declaratia 100 la firma suspendata

Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea dilema:
Pentru o companie care a fost suspendata pana in trim 4 anul 2012 si pentru care nu s-a facut nici un demers de a prelungii sau reinceperea activitatii, pentru care am depus 010_trecere la micro si 101_la ian.2013 nu stiu ce sa declar in declaratia 100 impozit pe profit cum apare pe site-ul min. de finanate sau imp.micro conform modificarii din vectorului fiscal (adica 010 in ianuarie 2013) .
Cand am incercat sa depun declaratia 010 in ianuarie 2013 mi s-a spus de la ghiseu ca nu trebuie sa o depun pentru ca este suspendata asa o vedea in computer.
Dar pentru ca termenul de suspendare a expirat in 2012 am depus aceasta decl. la posta
Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: iulia53 , utilizator 19:09, 7 Aprilie 2013
Trebuie sa mergeti la Reg. Cometului sa o activati si cu certificatul constator pe care il primiti de la Reg. Comertului , mergeti la Administratie sa va activeze.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Firmele fara activitate si cele cu activitatea suspendata trec obligatoriu la micro cu 01.02.2013 Mi-ha-il Mi-ha-il Buna ziua, Firmele fara activitate (venituri zero in 2012) si cele cu activitatea suspendata (venituri zero in 2012) trec obligatoriu la micro cu ... (vezi toată discuția)
Declaratia 101 cod1 cod1 Buna cred ca am facut o greseala am trimis electronic decl.100 pe trimestrul 4 /2012 dar fara suma va intreb daca este o problema grava si cand trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Trebuia sau nu modificat vectorul fiscal la momentul suspendarii activotatii unei societati? nicoc nicoc In noiembrie 2009 am suspendat activitatea firmei (micro pe vremea aceea, cu un singur angajat care a demisionat la momentul suspendarii). Ar fi trebuit depusa ... (vezi toată discuția)