Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... declaratia 100 la firma suspendata
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

declaratia 100 la firma suspendata

Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea dilema:
Pentru o companie care a fost suspendata pana in trim 4 anul 2012 si pentru care nu s-a facut nici un demers de a prelungii sau reinceperea activitatii, pentru care am depus 010_trecere la micro si 101_la ian.2013 nu stiu ce sa declar in declaratia 100 impozit pe profit cum apare pe site-ul min. de finanate sau imp.micro conform modificarii din vectorului fiscal (adica 010 in ianuarie 2013) .
Cand am incercat sa depun declaratia 010 in ianuarie 2013 mi s-a spus de la ghiseu ca nu trebuie sa o depun pentru ca este suspendata asa o vedea in computer.
Dar pentru ca termenul de suspendare a expirat in 2012 am depus aceasta decl. la posta
Multumesc anticipat
Trebuie sa mergeti la Reg. Cometului sa o activati si cu certificatul constator pe care il primiti de la Reg. Comertului , mergeti la Administratie sa va activeze.