avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1116 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt calificat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt calificat

Ma poate ajuta cineva cu nishte raspunsuri.
Acum 1 an si ceva impreuna cu un prieten am sustras mai multe shiwch-uri de pe scarile la mai multe blocuri.
Am fost prinsi de politie, am returnat bunurile furate.
In 2008 in decembrie am fost la procuror si am mai dat o data declaratia.
Acum mi-a venit o chemare la judecatorie.
Ash dori sa stiu si eu cat de grav este, ce sa poate intampla in cel mai rau caz.
Nu am mai avut inainte dosar penal si de la fapta facuta pana in prezent nu am mai facut nici o fapta.
Nu stiu daca propietarul care detinea shiwch-urile a depus sau nu plangere
Multumesc si va rog sa imi raspundeti si mie,
Cel mai recent răspuns: Meroiu Daniela , Avocat 16:13, 25 Februarie 2009
Tin minte ca am mai avut discutia asta.
Hai sa ne intelegem: ati fost, ati dat declaratii la politie, parchet. Bun. Apoi procurorul te-a chemat si ti-a prezentat materialul de urmarire penala?
Teoretic da dar practic nu . cred ca va puneti prea multe intrebari deodata. Daca va puneati toate aceste intrebari inainte de savarsirea faptei penale , era bine.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Chemare in instanta stefan2008ro stefan2008ro Buna ziua Am priimt o citatie acasa pentru o chemare in instanta ca inculpat intr-un furt calificat care sa petrcut in urma cu 1 an, Am fost chemat la ... (vezi toată discuția)
Vatamare corporala din culpa mihaella123 mihaella123 Buna ziua, in urma cu 7 luni am suferit un accident. O masina a pierdut controlul volanului si a intrat pe spatiu verde unde m-am aflat eu cu un grup de ... (vezi toată discuția)
Condamnat la 1 an cu executare in lipsa nicolae26 nicolae26 Buna seara tuturor,am o problema care ma macina din interior foarte mult,in 2011 am fost surprins conducand un autoturism fara permis de conducere,bun am fost ... (vezi toată discuția)