Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt calificat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt calificat

Ma poate ajuta cineva cu nishte raspunsuri.
Acum 1 an si ceva impreuna cu un prieten am sustras mai multe shiwch-uri de pe scarile la mai multe blocuri.
Am fost prinsi de politie, am returnat bunurile furate.
In 2008 in decembrie am fost la procuror si am mai dat o data declaratia.
Acum mi-a venit o chemare la judecatorie.
Ash dori sa stiu si eu cat de grav este, ce sa poate intampla in cel mai rau caz.
Nu am mai avut inainte dosar penal si de la fapta facuta pana in prezent nu am mai facut nici o fapta.
Nu stiu daca propietarul care detinea shiwch-urile a depus sau nu plangere
Multumesc si va rog sa imi raspundeti si mie,
Tin minte ca am mai avut discutia asta.
Hai sa ne intelegem: ati fost, ati dat declaratii la politie, parchet. Bun. Apoi procurorul te-a chemat si ti-a prezentat materialul de urmarire penala?
Teoretic da dar practic nu . cred ca va puneti prea multe intrebari deodata. Daca va puneati toate aceste intrebari inainte de savarsirea faptei penale , era bine.