avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1487 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... incalcare propietate - primarie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

incalcare propietate - primarie

Primaria a asfaltat o strada (2010), a cerut consimtamantul vecinilor , pe mine nu ma contactat deloc. exista o lege prin care se poate apuca abuziv sa asfalteze , fara a primii consimtamantul meu?...mi-a asfaltat vreo 400 mp, din 1400 ...multumesc


(Interventie moderator: Va rog sa nu mai scrieti cu majuscule, contravine regulamentului forumului. Multumesc)
Ultima modificare: Luni, 8 Aprilie 2013
AV. GABRIELA GERBER, Avocat
Cel mai recent răspuns: ContSters283832 , utilizator 10:59, 8 Aprilie 2013
Vorbim despre un drum public sau privat?
400 mp a asfaltat ,a devenit public , platesc inca impozit pe toata parcela de 3 ani de cand a asfaltat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deviere racord gaze naturale luminita_p luminita_p As dori sa aflu daca ptr devierea unui racord de gaze naturale pe propritate privata este necesara obtinerea unei noi autorizatii sau e valabil doar avizul ... (vezi toată discuția)
Titlul de proprietate pentru o biserica BIA 93 Raduna Veronica BIA 93 Raduna Veronica INCOTRO ? Cum mai pot sa capat, la acesta ora, titlul de proprietate asupra unor imobile si curtea unei biserici din Ploiesti. Sub incidenta carei legi mai ... (vezi toată discuția)
Drept de proprietate stefimit stefimit Buna ziua. va rog sa-mi spuneti daca exista vreo lege sau ceva in genul acesta in legatura cu dreptul de proprietate in cazul, daca persoana care plateste ... (vezi toată discuția)