avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 499 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Cine plateste impozitul pe terenul arendat?
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Cine plateste impozitul pe terenul arendat?

Va rog sa ma lamureasca cineva, daca am dat teren in arenda la un fermier, iar el primeste subventiile, impozitul pentru terenul respectiv il platesc eu ca proprietar sau el, ca arendas?
Ultima modificare: Luni, 8 Aprilie 2013
carmen01011958, moderator
Cel mai recent răspuns: carmen01011958 , moderator 18:49, 8 Aprilie 2013
Impozitul pe teren il platiti dvs in calitate de proprietar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozitul pentru pamantul arendat dumitru738 dumitru738 Am revenit cu o noua intrebare legata de obligativitatea impozitului pentru pamantul arendat. Cui revine obligatia: proprietarului sau arendasului? Si o alta ... (vezi toată discuția)
Cine este indreptatit sa incaseze subventia de la apia aferenta saps? karbon karbon Buna ziua, As vrea sa stiu cine este indreptatit sa incaseze subventia de la APIA aferenta SAPS (Schema de Plata Unica pe Suprafata) in cazul in care ... (vezi toată discuția)
Arendasul nu a platit arenda pe 2016 si impozitul pe ultimii trei ani comform contractului pe cinci ani incheiat cu arendatorul . Hauti Hauti Contract de arendare pe 5 ani, cu obligatia contractuala a arendasului de a plati impozitul pe teren la primarie. Un exemplar a fost depus la ... (vezi toată discuția)