Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Cine plateste impozitul pe terenul arendat?
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Cine plateste impozitul pe terenul arendat?

Va rog sa ma lamureasca cineva, daca am dat teren in arenda la un fermier, iar el primeste subventiile, impozitul pentru terenul respectiv il platesc eu ca proprietar sau el, ca arendas?
carmen01011958, moderator
Impozitul pe teren il platiti dvs in calitate de proprietar.