Forum Discuţii juridice Executare silită contestatie la executare- competenta teritoriala
Discuție deschisă în Executare silită

contestatie la executare- competenta teritoriala

Unde se depune contestatia de executare ,daca debitorul este din Barlad,creditorul din Bucuresti si executorul din Pascani?
Inteleg de la dvs,si multumesc pentru indictii ca exista competenta teritorila la Curtea de apel IASI.Atunci acolo ma pot adresa cu contestatie la executare,dar intrucat nu am luat la cunostinta despre suma pentru care sunt executata ,de unde este debitul,ni mi s-a trimis somatii de plata,ci doar aceasta instiintatre lasata in cutia postala ,pot constesta neindeplinirea conditiilor legale de instiintare?VA MULTUMESC ANTICIPAT!