avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 844 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrare in contabilitate CD cu politici contabile
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrare in contabilitate CD cu politici contabile

Bună ziua!
Am următoarea situație: am achiziționat un cd cu conținut ”manual de politici contabile”. Vă rog să mă ajutați pentru că nu știu cum să înregistrez factura. Suma este mică- sub 200 lei.
Vă mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: adynaadyna , utilizator 19:15, 12 Aprilie 2013
Eu le inregistrez pe obiecte de inventar si dupa un an le casez. Se mai poate si pe 3028.
604

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calculator produs in firma Doina B Doina B O firma a achizitionat diverse componente in vederea asamblarii unui calculator. Deocamdata sunt inregistrate ca obiecte de inventar. Acum trebuie sa le ... (vezi toată discuția)
Inregistrare ob.inventar cateldestept cateldestept Va rog un sfat, societatea achizitioneaza materiale din care confectioneaza un dulap pentru consum propriu (obiect inventar, valoare 200 lei). Care sunt ... (vezi toată discuția)
Factura apa plata gradinita thesimonelu thesimonelu am o nelamurire....in cursul unei luni am primit apa plata la gradinita de stat insotita de avize de insotire a marfii....6 avize intr-o luna...iar la sf lunii ... (vezi toată discuția)