Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarizare

buna ziua,
sunt angalat la o firma privata ca gestionarsi am studii superioare.Care este salariul minim de incadrare?
Depinde de nivelul postului daca postul solicita nivelul de pregarire liceal salariul minim este de 72o lei, numai daca postul ar avea prevazut nivelul de pregatire studii superioare atunci salariul ar trebui sa fie de 1200 lei.In concluzie chiar daca aveti studii superioare dar nu sunteti incadrat pe o functie ce necesita studii superioare nu puteti primi acest salariu
adiv a scris:

Depinde de nivelul postului daca postul solicita nivelul de pregarire liceal salariul minim este de 72o lei, numai daca postul ar avea prevazut nivelul de pregatire studii superioare atunci salariul ar trebui sa fie de 1200 lei.In concluzie chiar daca aveti studii superioare dar nu sunteti incadrat pe o functie ce necesita studii superioare nu puteti primi acest salariu

si daca lucrati la o intreprindere cu capital privat
Smart Contab Expert S.R.L., Contabil
stimata doamna ati putea sa ma lamuriti ce ati vrut sa spuneti?
ildis a scris:

buna ziua,
sunt angalat la o firma privata ca gestionarsi am studii superioare.Care este salariul minim de incadrare?

Salariul minim de incadrare este de 720 lei, intrucat pentru postul de gestionar nu se cer studii superioare.