avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 917 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarizare

buna ziua,
sunt angalat la o firma privata ca gestionarsi am studii superioare.Care este salariul minim de incadrare?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:26, 25 Februarie 2009
Depinde de nivelul postului daca postul solicita nivelul de pregarire liceal salariul minim este de 72o lei, numai daca postul ar avea prevazut nivelul de pregatire studii superioare atunci salariul ar trebui sa fie de 1200 lei.In concluzie chiar daca aveti studii superioare dar nu sunteti incadrat pe o functie ce necesita studii superioare nu puteti primi acest salariu
adiv a scris:

Depinde de nivelul postului daca postul solicita nivelul de pregarire liceal salariul minim este de 72o lei, numai daca postul ar avea prevazut nivelul de pregatire studii superioare atunci salariul ar trebui sa fie de 1200 lei.In concluzie chiar daca aveti studii superioare dar nu sunteti incadrat pe o functie ce necesita studii superioare nu puteti primi acest salariu

si daca lucrati la o intreprindere cu capital privat
Ultima modificare: Miercuri, 25 Februarie 2009
Smart Contab Expert S.R.L., Contabil
stimata doamna ati putea sa ma lamuriti ce ati vrut sa spuneti?
ildis a scris:

buna ziua,
sunt angalat la o firma privata ca gestionarsi am studii superioare.Care este salariul minim de incadrare?


Salariul minim de incadrare este de 720 lei, intrucat pentru postul de gestionar nu se cer studii superioare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariul minim brut pe economie Monici Monici Buna ziua, Am si eu o intrebare: am un angajat caruia vreau sa ii dau salariul minim brut pe economie. Daca are studii superioare, indiferent ca acestea ... (vezi toată discuția)
Salariu minim brut anachriss anachriss care este salariul minim brut care trebuie acordat unui absolvent de studii superioare?precizez ca angajatul va lucra in alt domeniu decat in cel pe care l-a ... (vezi toată discuția)
Salariu minim director societate comerciala augustin2000 augustin2000 Buna seara! M-am confrunta de curand cu urmatoarea problema: trebuind sa ridic de la ITM Bucuresti un carnet de munca al unui angajat la o societate comerciala ... (vezi toată discuția)