Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

buna ziua si multumesc anticipat pt mesaje. as dori sa stiu ce suprafata din apartament(masa succesorala) se ia in consideratie la evaluarea notariala (sau vinzarea) daca incertificatul de neurmarire fiscala ala de la primarie scrie ca suprafata utila este de 65mp iar suprafata construita desfasurata este de 77mp.
Suprafata rezultata din actele de proprietate. Daca este apartament in Bucuresti, incadrarea se face pe numarul de camere, nu pe suprafata.
ms pt raspuns dar apartamentul este in iasi si cind am mers la notar nu mi-a spus de ce nu a luat in consideratie suprafata construita desfasurata de 77mp