Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... violenta in familie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

violenta in familie

parinti mei stau impreuna desi sunt divortati,tata a lovit-o pe mama de mai multe ori si ii e frica de el. cum pot sa o ajut?
Doar cu un sfat, sa pună punct acestui mod de viata, juridic poate formula plângere pentru locuri şi alte violente, trebuie sa meargă la IML pentru a vedea cate zile de îngrijiri medicale reclama violentele la care a fost supusă.
Luisa, draga, la 112 ai incercat ?
Sistem naţional unic pentru apeluri de urgenţă !
Iata cateva exemple de situatii de urgenta:
Conflicte si agresiuni fizice
Lovire sau alte violente
Rele tratamente aplicate minorilor
Ordin de protectie, evacuare sot violent. In instanta ambele insa.