Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Demisie administrator bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Demisie administrator bloc

Buna ziua, sunt administratorul unei asociatii de proprietar si din motive medicale doresc sa-mi dau demisia, intrebarea mea este daca trebuie sa inregistrez undeva aceasta demisie, deoarece nu doresc sa primesc acasa instiintare de la administratia financiara ca nu am platit impozitul. Multumesc anticipat.
Precizez ca nu folosesc revisalul (daca e relevant acest aspect).
Probabil aveti conventie civila.
Sigur ca trebuie sa va dati demisia in scris pe care o veti inregistra in Registrul de documente al asociatiei, predati gestiunea si ce mai aveti in primire.
Si gestiunea o predau presedintelui? pentru ca nu mi-am gasit inlocuitor
Iar in cazul in care mai primesc insttintari de la finante sa le duc o copie dupa demisie?
Multumesc
Da, predati presedintelui.
De la finante nu au de ce sa va cheme. Asta se intampla numai cand faceti declaratia si nu platiti sau aveti vreo restanta.
Incetarea unui contract nu se face decat in Revisal, ceea ce la dv. nu este cazul.