Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Radiere uzufruct viager
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Radiere uzufruct viager

O persoana are drept de uzufruct viager asupra unei camere dintr`o locuinta.
Daca acesta face o declaratie la notar de radiere, dupa mai are vreun drept asupra imobilului?
flory104, utilizator
Dacă a renunţat la drept de unde să mai aibă?