Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intabulare fundatie ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intabulare fundatie ...

Am si eu cateva intrebari poate ma puteti ajuta ...

1. Se poate intabula o fundatie ?
2. Cum se face intabularea fundatiei (care sunt procedurile legale ?)
3. O fundatie intabulata se poate vinde ?

Am inteles ca noul cod civil (modificat in 2011 parca) permite intabularea pe etape (doar fundatia)

Multumesc anticipat ...
daniel05, utilizator
Nimeni ? :(

Chiar as avea nevoie de sfaturi de la voi ...