Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Când se depune întâmpinarea?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Când se depune întâmpinarea?

Buna ziua,

Mama are un proces pe rol la Judecatoria Bucuresti, sec 1 - fond. Prima infatisare este pe 23.04.

Cand se depune intampinarea?

Pe citatia venita de la judecatorie scrie ca se depune cu cel putin 5 zile inainte (insemnanad 18.04), avocata cu care am luat legatura spune ca intampinarea se depune in ziua procesului (respective 23.04).

Multumesc anticipat.

Elena1313, utilizator
daca este introdusa cererea inainte de noul cod de procedura civila intampinarea se poate depune cu 5 zile inainte
Dar nu gresesc daca o depun in ziua procesului - pe 23.04?
in principiu, nu
Multumesc.