avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 439 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Când se depune întâmpinarea?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Când se depune întâmpinarea?

Buna ziua,

Mama are un proces pe rol la Judecatoria Bucuresti, sec 1 - fond. Prima infatisare este pe 23.04.

Cand se depune intampinarea?

Pe citatia venita de la judecatorie scrie ca se depune cu cel putin 5 zile inainte (insemnanad 18.04), avocata cu care am luat legatura spune ca intampinarea se depune in ziua procesului (respective 23.04).

Multumesc anticipat.

Ultima modificare: Luni, 15 Aprilie 2013
Elena1313, utilizator
Cel mai recent răspuns: Elena1313 , utilizator 22:05, 15 Aprilie 2013
daca este introdusa cererea inainte de noul cod de procedura civila intampinarea se poate depune cu 5 zile inainte
Dar nu gresesc daca o depun in ziua procesului - pe 23.04?
in principiu, nu
Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reclamantul poate face intampinare? Anca Puma Anca Puma Buna ziua ! Va rog sa-mi spuneti daca stiti, pe parcursul unui proces civil, in calitate de reclamant, pot face intimpinare dupa ce s-a ajuns la faza ... (vezi toată discuția)
Castigat proces cu politia locala pt. stationare neregulamentare. politia a facut recurs. ce urmeaza? raser raser Am castigat procesul cu Politia locala Sector 1 Bucuresti pentru stationare neregulamentara. Politia a facut recurs. Intrebari: - unde se va desfasura ... (vezi toată discuția)
Tardivitatea nicxon nicxon buna ziua. am un proces in care paratul a depus intampinare cu trei zile inainte de prima infatisare,pot solicita respingerea acesteia ca tardiv depusa ... (vezi toată discuția)