Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... E nevoie de atestarea unei specializari pt a infiinta ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

E nevoie de atestarea unei specializari pt a infiinta un PFA ?

Buna seara, as dori putin ajutor din partea dumneavoastra.
La sfarsitul acestei luni ar trebui sa imi infiintez un PFA pentru a lucra in colaborare un alt PFA. M-am documentat despre ce este de facut in acest caz, insa am o mare nelamurire.
PFA va fi pe codul CAEN 8219, "functia" mea va fi de tehnoredactor, insa eu nu am aceasta specializare, nu am nici o diploma in domeniul secretariat sau tehnoredactare, desi am lucrat ca angajat la SRL pe acest post. Pot sa imi infiintez PFA fara specializare, sau e nevoie obligatoriu sa am una ?

Multumesc mult de ajutor.
Puteti dovedi pregatirea/calificarea/experienta in domeniu si cu copie dupa cartea de munca/copie dupa revisal daca acolo e trecuta respectiva meserie pentru care doriti sa va autorizati.