Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... legea 290- amanare perpetua!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

legea 290- amanare perpetua!

Buna ziua si multzumesc anticipat persoanelor amabile ce vor dori sa intre in dialog!
As dori sa stiu de la persoane care au mai trecut prin situatia mea si/sau care au rutina in aplicarea legilor, care e parerea lor intr-o problema aparent, fara iesire!
Am depus cerere si toate documnetele prevazute de legea initiala si de celelalte hotarari de guvern ce au urmat, adica acte proprietate,declaratii martori, declaratii pe propria raspundere, dovada calitatii refugiat ...
Ma confrunt cu o situatie ... "bizara" din punctul meu de vedere! Trebuie sa intru in posesia acelei Hotarari a comisiei judetene in ce priveste cuantumul despagubirii... Mi s-a spus ca toate documentele sunt ok,numai ca sunt chemat din doua in trei zile la prefectura sa iau hartia dar .... am ghinion! Comisia in cauza numara sapte membrii si e greu sa se intruneasca si sa semneze hartia!!! merg la prefectura de peste cinci luni! Acelasi raspuns! Nu a semnat comisia , deoarece e greu sa se intruneasca 7 persoane!!!!!
Cum ati proceda Dvs.? Ce pot face? Unde ma pot adresa , cu succes? Ati mai auzit asa ceva?
Multumesc de raspuns d-ra AVLIL!
De data mi-ati dat o idee foarte buna.
Si eu m-am gandit ca nu mai sunt fonduri, ca e criza! Cererea mea a fost depusa cu mai mult de cinci ani in urma.Atunci de ce nu mi-au dat documentul cand "economia duduia"! Si imi imaginez eu ca una e "sa stai la coada" la evaluare si alta e sa stai la rand la plata......
Va voi multumi de cate ori imi veti oferi raspunsuri la obiect!
Pai nu le-au dat nici alora de aveau deja decizia...
Nu voiam sa spun ca nu sunt fonduri anul acesta, criza etc., ci ca au fost intotdeauna fonduri insuficiente!
La rand la plata abia am discutat cu vreo luna in urma cu cineva care are decizia de 2,5 ani!!!
Si nu se intrevede plata prea repede!

Ce sa va spun? E o lume nebuna, nebuna, nebuna... :)) Ca sa mai facem haz de necaz asta...
Pentru o rezolvare rapida si garantata 100% in 30 zile contactati-ma la email : avocatxxx@gmail.com