Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... chitantele de mana sunt valabile?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

chitantele de mana sunt valabile?

cat timp sunt valabile chitantele de mana?
in ce lege se spune despre ele?
Chitantele de mana sunt inscrisuri sub semnatura privata .Codul Civil vorbeste despre inceputul de dovada scrisa .Durata lor este nelimitata , insa anumite actiuni facute in baza lor sunt prescriptibile.Depinde de situatie .