Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale radiere societate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

radiere societate

supendarea societati expira in 28 04 2013 daca nu o redeschid ce se intampla ?,cumva registru o radiaza din oficiu,daca nu ce se va intampla cu societatea eu fiind asociat unic si administrator.
Suspendarea nu poate fi prelungita. Daca nu vrei sa mai lucrezi pe ea, ar fi bine sa mergi sa o radiezi.
Poti sa prelungesti suspendarea societatii cu inca 3 ani, conditia este sa mergi la ORC cu documentele pt continuarea suspendarii inainte de 28.04.2013.
Se mai poate face o noua suspendare si ulterior datei de 28.04.2013, data la care expira suspendarea initiala, sau cel putin asta e informatia pe care am primit-o de la ORC. Numai ca atunci trebuie o hotarare aga de reluare a activitatii + una de suspendare (e posibil sa se poata face in aceeasi hotarare Aga ambele operatiuni, nu am primit un raspuns in acest sens).