Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Plata TVA achizitie auto din UE persoana fizica
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Plata TVA achizitie auto din UE persoana fizica

am cumparat o masina second hand din germania dela o persoana fizica tot pe persoana fizica care pretul depaseste 10000 euro si cei dela timbru de mediu au zis ca trebuie sa platesc tva ca pretul depaseste 10000 euro e corect ? sau am dat eu de un functionar mai ne priceput/
Cine sunt "cei de la timbrul de mediu"?. Solicitaţi-le să vă comunice articolul şi actul normativ unde scrie ceea ce afirmă domniile lor.