Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Donație referitoare la moștenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Donație referitoare la moștenire

doresc sa donez dreptul de mostenire pentru sora mea doar prin act notarial
acceptati mostenirea se elibereaza certificat de mostenitor dupa care donati partea dvs sorei.
Sau renuntati la mostenire prin act notarial, in felul asta ii revine totul surorii dumneavoastra daca ramane unic mostenitor.
:ban: Avertisment moderator!

Stimat forumist @valcoh50,

Vă rog să nu mai deschideți o discuție nouă, cât timp puteți continua discuția începută anterior.

Mulțumesc,
moderator,
Andrei Grigoriu

O întrebare: defunctul trăieşte?

Dacă da, atunci donaţi pielea ursului din pădure, adică faceţi un pact asupra unei succesiuni viitoare. Nu cred că veţi găsi vreun notar care să autentifice actul.

Deşi, mai ştii?... :slap:
Defunctul nu mai traieste.....userul deschisese alt topic in care isi expusese problema mai amanuntit.... :)