Forum Discuţii juridice Executare silită cale extraordinare de atac pentru admitere recurs ...
Discuție deschisă în Executare silită

cale extraordinare de atac pentru admitere recurs contestaie executare silita

Va cer ajutorul in a gasi o cale extraordinara prin care sa atac hotararea de admitere a recursului contestatiei la executare silita.
Pentru lamurire :Contestatia a atacat somatia privind obligatia de a face (reintegrare neexecutat prin concediere) si nu titlul executoriu - sentinta definitiva si executiva de drept devenita irevocabila prin Decizia CAB - ; ea a fost respinsa la fond si admisa la recurs.
Nu am inca hotararea (a fost pronuntata la 16 aprilie a.c.), dar termenul decurge de la data pronuntarii (o luna)si trebuie sa-mi analizez , din timp posibiltatile, deoarece sunt convinsa ca este gresita.

Astept cu nerabdare ajutorul oricui pentru a-mi fixa o tinta (daca exista !)

Cu respect,C.A.

PS Am deschis mai multe discutii care vizeaza acelasi lucru, sunt exagerata , stiu dar datorita faptului ca nu am mai primit raspunsuri si am bevoie neaparat de ele.
Daca nu a fost anulat titlul executoriu(sentinta care dispunea reintegrarea), executorul poate reface procedura de executare silita, respectiv somatia...