Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... obligatia ,,de a face,, cadrul legal.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

obligatia ,,de a face,, cadrul legal.

buna ziua! as dori sa stiu si eu pe ce pot intemeia in drept actiunea in ,, obligatia de a face,, privind eliberarea titlului de proprietate.
~ Conținut șters la cerere ~
Pe textul de lege care obliga institutia publica sa va elibereze Titlul de proprietate ...

Jurisprudenta gasiti aici
[ link extern ]

freeelis a scris:

Pe textul de lege care obliga institutia publica sa va elibereze Titlul de proprietate ...

Jurisprudenta gasiti aici
[ link extern ]

revin la subiect. as dori sa deschid o actiune in ,, obligatia de a face,, in contradictoriu cu comisia locala si comisia judeteana de fond funciar pentru a fi obligate sa.mi elibereze titlul de proprietate. mentionez ca am o cerere de reconstituirea a dreptului de proprietate facuta in anul 1991, certificat de nomenclatura si o ,,chitanta de mana,, facuta pentru un teren pe care am construit un imobil-casa. as dori sa stiu daca se poate deschide o actiune in ,, obligatia de a face,, pentru eliberarea terenului avand in vedere de ace acte dispun. multumesc!