Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Un consilier la primãrie poate fi ºi administrator ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Un consilier la primãrie poate fi ºi administrator de societate?

un consilier la primarie poate fi si administrator de societate in acelasi timp?
Despre ce consilier este vorba?
este vorba de un consilier din primaria unui oras.
Art. 88 din legea nr. 161/2003
multumesc
Art.88 nu este aplicabil tuturor consilierilor ... daca ne dati doar date evazive se poate sa primiti si raspunsuri nefolositoare ...

UN consilier din Primarie poate fi personal contractual , functionar public, consilier al primarului sau consilier local ... art.88 invocat nu este aplicabil tuturor acestor actegorii de consilieri ...