Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Promovare in grad profesional
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Promovare in grad profesional

Conditia de vechime : 3 ani in gradul profesional al functiei din care se promoveaza , trebuiesc indeplinite pana la data depunerii dosarului de participare la examen, sau pana la data sustinerii examenului - proba scrisa?
Va rog si legislatia , care reglementeaza acest aspect.
Este important.
Va multumesc!
tamasjolan, utilizator
Inainte de sustinerea probei scrise comisia de examen verifica dosarele (daca sunt respectate conditiile), daca termenul de trei ani se implineste dupa aceea ... concluzia o trageti d.voastra.