Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contracte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contracte de munca

un angajat poate fi in acelasi timp si angajat cu carte de munca si colaborator cu contract? este legal?
colaborator cu contrcat nu exista. Eventual salariatul este inregistrat ca si PFA si i se face si un contcrat pe aceasta forma de organizare. In acest context poate exista si un ctr de munca si unul coemrcial prestari servicii in cadrul aceleasi companii.
Da, se poate asa ceva .. o persoana fizica poate avea incheiat c.i.m. si , in acelsi timp, si un contract de prestari servicii ...
ca sa explic mai bine contractul de munca existent a fost impartit in doua : s-a redus salariul pe cartea de munca la jumatate si s-a mai facut un contract de comodat cesionare de fotografii este legal? va multumesc pentru raspuns

colaborator cu contrcat nu exista. Eventual salariatul este inregistrat ca si PFA si i se face si un contcrat pe aceasta forma de organizare. In acest context poate exista si un ctr de munca si unul coemrcial prestari servicii in cadrul aceleasi companii.