Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ore lucrate preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ore lucrate preaviz

Buna ziua,

Daca mi-am dat demisia cu preaviz de 20 de zile, in zilele de preaviz sunt obligata sa lucrez 8 ore sau 4?

Multumesc
Pe perioada preavizului programul de lucru este cel specificat in C.I.M.

Sunteti obligata sa lucrati 8 ore.zi , daca in c.i.m. , in ccm aplicabil sau in reg.intern nu sunt prevazute alte reglementari referitoare la reducerea timpului de munca pe perioada preavizului acordat pentru concediere.