Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... soarta a doua procese incepute in acelasi timp
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

soarta a doua procese incepute in acelasi timp

Buna ziua, am urmatoarea intrebare: in luna ianuarie am introdus o actiune in fata Curtii de apel Alba Iulia in contencios administrativ, impotriva curtii de conturi, in termenul legal de 15 zile, insa apoi in luna februarie-dupa ce expirase termenul de 15 zile am mai introdus inca o actiune la tribunalul sibiu - care s-a anulat pt ca nu i s-au atasat documentele necesare. Noi in continuare ne judecam pe prima actiune chiar daca a doua a fost anulata, nu?
va multumesc
Stimat fourumist,

Din punctul meu de vedere, anularea cererii nu creează autoritate de lucru judecat, iar motive care să împiedice analiza primei cereri nu văd.

Cu stimă.
va multumesc frumos dle. avocat