Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Acte necesare deschidere scoala sanitar-veterinara
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Acte necesare deschidere scoala sanitar-veterinara

Ce acte sunt necesare pentru a deschide o scoala sanitar veterinara, cu o durata de 3 ani? Unde trebuie sa cer informatiile necesare?
De curand s a deschis in oras o scoala postliceala pe 3 ani. Cursurile se tin in clasele unei scoli. Eu am terminat meicina veterinara si ma gandeam sa deschid si eu ceva asemanator dar imi trebuie toate informatiile: acte, cati bani se investesc.
Buna ziua,

Va informez ca pentru inceput va trebuie suficienti bani,o locatie suficient de mare pentru a incepe activitatea.
Referitor la auturozatii - apelati la un avocat.
MARIUS DRAGU, Avocat