Forum Discuţii juridice Executare silită intoarcere executare
Discuție deschisă în Executare silită

intoarcere executare

Buna ziua!In cazul in care actiunea de intoarcere a exec., intentata de catre debitor catre creditori,ptr. a le lua inapoi banii obtinuti prin exec. silita , iar in faza de fond a procesului i s-a aprobat actiunea ,urmind a continua cu recurs-,daca si la acesta i se va da cistig avas-ului- (desi titlul executoriu este nedesfiintat)la ce instanta se mai poate apela pentru a ne afla dreptatea.Unde sa apellam,la ce for superior care sa judece corect.Am impresia ca cei dela avas sint protejati de catre cei ce ar trebui sa dea dreptate adevarului.Multumesc pentru rabdarea dvs. de a citi acest mesaj.:O
Datele prezentate de dumneavostra sunt insuficiente si inexacte.
In primul rand trebuie stiut ce reprezinta titlul executoriu( hotarare judecatoresca , contract, cec , etc.) Dar, cel mai bine este sa va prezentati cu toate actele la un avocat, care poate sa gaseasca solutia optima.
Succes,