avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 601 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Stalpi de electricitate pe proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Stalpi de electricitate pe proprietate

Am pe terenul meu 2 transformatoare e-on moldova si de 20 de ani le cer sa le mute si nu vor spunand ca legea le da dreptul.Caut un avocat sa-i dau in judecata si sa le cer daune. cesanse am??
Cel mai recent răspuns: avvalentina , utilizator 21:10, 28 Aprilie 2013
O posibilitate, este aceea de a cere lipsa de folosinta pe ultimii trei ani, tinand cont de suprafata de teren afectata de cele 2 transformatoare. Dar , cu sigiuranta domnii avocati au posibilitatea sa va indrume si sa va reprezinte in instanta pentru a obtine o solutie favorabila.
Succes,
Ultima modificare: Duminică, 28 Aprilie 2013
bejmuraru, utilizator
bejmuraru a scris:

O posibilitate, este aceea de a cere lipsa de folosinta pe ultimii trei ani, tinand cont de suprafata de teren afectata de cele 2 transformatoare. Dar , cu sigiuranta domnii avocati au posibilitatea sa va indrume si sa va reprezinte in instanta pentru a obtine o solutie favorabila.
Succes,


Ati trimis pana la aceasta data vreo adresa oficiala prin care sa solicitati chirie sau mutarea stalpilor ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stalp de inalta tensiune pe proprietatea mea alexandraz alexandraz Buna ziua! Va rog sa ma ajutati! Pe proprietatea mea de la tara exista un stalp de inalta tensiune(ma refer la un stalp care transporta sute de mii de ... (vezi toată discuția)
Probleme cu cei de la e-on( electrica) iahim87 iahim87 Pe terenul meu, sunt amplasati 6 stalpi de nergie electrica, dintre care unul este chiar in curte, si dintre ceilalti 5 unul este trasformator. Nu le-am ... (vezi toată discuția)
Stalp eon pe proprietate privata CtrGabriel CtrGabriel Buna ziua . Dupa cum spune si titlul subiectului E-ON detine un stalp pe terenul meu. Terenul este dobandit in anul 1990. Cand am fost pusi in proprietate ... (vezi toată discuția)