Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Stalpi de electricitate pe proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Stalpi de electricitate pe proprietate

Am pe terenul meu 2 transformatoare e-on moldova si de 20 de ani le cer sa le mute si nu vor spunand ca legea le da dreptul.Caut un avocat sa-i dau in judecata si sa le cer daune. cesanse am??
O posibilitate, este aceea de a cere lipsa de folosinta pe ultimii trei ani, tinand cont de suprafata de teren afectata de cele 2 transformatoare. Dar , cu sigiuranta domnii avocati au posibilitatea sa va indrume si sa va reprezinte in instanta pentru a obtine o solutie favorabila.
Succes,
bejmuraru, utilizator
bejmuraru a scris:

O posibilitate, este aceea de a cere lipsa de folosinta pe ultimii trei ani, tinand cont de suprafata de teren afectata de cele 2 transformatoare. Dar , cu sigiuranta domnii avocati au posibilitatea sa va indrume si sa va reprezinte in instanta pentru a obtine o solutie favorabila.
Succes,

Ati trimis pana la aceasta data vreo adresa oficiala prin care sa solicitati chirie sau mutarea stalpilor ?