avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 838 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Stalp Eon pe proprietate privata
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Stalp Eon pe proprietate privata

Buna ziua . Dupa cum spune si titlul subiectului E-ON detine un stalp pe terenul meu.
Terenul este dobandit in anul 1990.
Cand am fost pusi in proprietate era pe el deja amplasat stalpul.
In momentul de fata pot obtine chirie de la Eon ?
Stalpul este la 10m de transformator.
Pot chema E-on in instanta pentru plata chiriei? Care ar fi sansele? tinand cont ca nu am primit nimic de la ei timp de 26 de ani .

Va multumesc pentru raspuns si va doresc o zi/seara cat mai placuta in continuare.
Cu respect : Gabriel

Ps:Mentionez faptul ca terenul este intravilan situat intr-o zona rezidentiala si dispune de toate utilitatile(4000m).
Ultima modificare: Luni, 9 Mai 2016
CtrGabriel, utilizator
Cel mai recent răspuns: romibaro , utilizator 12:44, 10 Mai 2016
nu, terenul este proprietatea eon prin lege speciala.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Punct transformare a energiei electrice aflat pe teritoriul meu juheress juheress buna ziua. in anul 1960 bunica mea a construit o casa pe un teren pus la dispozitie de primarie. in anul 1974 ,I.R.E.-ul cum se numea la acea vreme, ... (vezi toată discuția)
Probleme cu cei de la e-on( electrica) iahim87 iahim87 Pe terenul meu, sunt amplasati 6 stalpi de nergie electrica, dintre care unul este chiar in curte, si dintre ceilalti 5 unul este trasformator. Nu le-am ... (vezi toată discuția)
Transformator la mine in curte cipriannoo cipriannoo buna ziua.am cumparat de curand o casa si am transformatorul de curent eon la mine in curte.ce sanse am sa primesc chirie pe terenul pe care este ... (vezi toată discuția)