Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Stalp Eon pe proprietate privata
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Stalp Eon pe proprietate privata

Buna ziua . Dupa cum spune si titlul subiectului E-ON detine un stalp pe terenul meu.
Terenul este dobandit in anul 1990.
Cand am fost pusi in proprietate era pe el deja amplasat stalpul.
In momentul de fata pot obtine chirie de la Eon ?
Stalpul este la 10m de transformator.
Pot chema E-on in instanta pentru plata chiriei? Care ar fi sansele? tinand cont ca nu am primit nimic de la ei timp de 26 de ani .

Va multumesc pentru raspuns si va doresc o zi/seara cat mai placuta in continuare.
Cu respect : Gabriel

Ps:Mentionez faptul ca terenul este intravilan situat intr-o zona rezidentiala si dispune de toate utilitatile(4000m).
CtrGabriel, utilizator
nu, terenul este proprietatea eon prin lege speciala.