avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Emitere factura servicii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Emitere factura servicii

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti daca se poate emite o factura de servicii, de exemplu, in aprilie pentru martie.

Multumesc,
Cel mai recent răspuns: smndraghici , utilizator 16:06, 1 Mai 2013
da
Deci nu exista vreo restrictie fiscala pentru acest lucru sa inteleg.
Emiterea facturii pentru bunurile livrate si prestarile de servicii efectuate intr-o luna se face pana cel tarziu pe 15 a lunii urmatoare.
Multumesc pt raspuns! Sarbatori fericite!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bon combustibil camelia adina camelia adina stie cineva daca benzinariile sunt obligate sa emita factura pt un bon fiscal mai vechi ?? care are trecut cui-ul pe el dar nu este trecut cu RO . adica ... (vezi toată discuția)
Facturare după expirarea unui contract Biancaaa Biancaaa Bună ziua! Am încheiat un contract de prestări servicii în aprilie 2019, care a expirat la final de aprilie 2020. Am semnat cu cealaltă parte o anexă ... (vezi toată discuția)
Bon fiscal la service auto Bajinaru Ramona Bajinaru Ramona Service auto presteaza servicii catre persoane fizice. Factura este intocmita pe persoana fizica iar incasarea se face peste doua luni de la o societate de ... (vezi toată discuția)