Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Emitere factura servicii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Emitere factura servicii

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti daca se poate emite o factura de servicii, de exemplu, in aprilie pentru martie.

Multumesc,
da
Deci nu exista vreo restrictie fiscala pentru acest lucru sa inteleg.
Emiterea facturii pentru bunurile livrate si prestarile de servicii efectuate intr-o luna se face pana cel tarziu pe 15 a lunii urmatoare.
Multumesc pt raspuns! Sarbatori fericite!