Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Proces penal impotriva institutiilor
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Proces penal impotriva institutiilor

Pot intenta un proces penal unor institutii impotriva carora m-am adresat intr-un proces civil castigandu-l pe fond; iar partile au facut recurs negand orice acuzatie si desfintand sentinta pe fond?
Nu se poate.
Doar daca au folosit acte false se poate...