Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Pasapoarte pentru copii minori
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Pasapoarte pentru copii minori

buna ziua,
va rog sa imi spuneti cum este cel mai bine si repede sa procedez pentru a face pasapoarte copiilor mei de 12 ani si 6 luni, respectiv 9 ani in aceasta perioada in care sotul meu este in tara din Italia, a. i. in vacanta de vara, sa-i pot scoate si eu singura din tara pentru a merge la el. pentru cea mica pot sa fac pe 5 ani, dar celei mari ii pot face doar pt. un an avand in vedere ca la anul ii fac buletin? si dupa asta, unde trebuie sa mergem pentru a avea toate actele necesare si ce anume.
va multumesc!
o zi buna!