avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 926 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Colaborator la un cabinet de avocat
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Colaborator la un cabinet de avocat

am terminat dreptul anul trecut si m-ar interesa sa lucrez ca si colaborator la un cabinet de avocatura.
In functie de localitatea in care doriti sa activati, solicitati acest lucru Baroului de Avocati din judetul respectiv.

O alta solutie ar fi consultarea listelor de avocati de pe acest sait.

O a treia solutie ar fi sa contactati direct un cabinet de avocatura sau o societate de avocati din localitatea in care doriti sa activati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cautare avocat pentru recuperare imprumut cbn_vasii cbn_vasii Buna Seara, Am cunoscut, in cadrul relatiilor de serviciu (din afara sistemului furidic), un avocat pe care nu-l mai pot contacta acum. Pentru o suma ... (vezi toată discuția)
Neonorare contract recuperare creante UCH UCH In august 2009, in calitate de presedinte al unei asociatii de proprietari, am incheiat un contract de asistenta juridica, in vederea recuperarii creantelor de ... (vezi toată discuția)
Consilier juridic- cim? cristina_vilceanu cristina_vilceanu Buna ziua! Sunt consilier juridic dar am inceput o colaborare cu un cabinet de avocatura si v-as ruga sa-mi dati o solutie pentru a-mi putea desfasura ... (vezi toată discuția)