Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj casa prin programul Prima Casa
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj casa prin programul Prima Casa

divortam si avem o casa achizionata prin programul prima casa precum si un credit de consum pentru renovarea acestei case si achitionarea de bunuri necesare ,mobila, electrocasnice, etc. Eu nu doresc casa vreau doar sa ies din contractele de credit deoarece la ambele credite sun coplatitor......ce pot face si ce costuri implica...va rog ajutati-ma cu un sfat... mii de multumiri !
Categoric, asta reiese si din mesajul meu, in ambele situatii am mentionat obligativitatea ca banca sa-si exprime acordul. Problema ridicata de autoarea topicului era daca va putea sa-l inlature definitv pe sot (fostul sot !? inca neclar aspectul acesta), astfel incat sa nu plateasca singura tot si apoi sa fie nevoita sa imparta cu el bunurile.