avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 847 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Legislatie Belgia
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Legislatie Belgia

Buna as dori sa va intreb daca nu stiti cumva daca statul belgian are dreptul sa retina
un autoturism pentru furt din magazine fara sa dea vreun act oficial in acest sens.
Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: BogdanDulau , utilizator 16:50, 10 Mai 2013
In toata lumea civilizata se da dovada.
Si in toata lumea civilizata ii raspunde la o cerere.
Poate adresa o cerere si sa obtina raspuns.
Unele lucruri sunt atat de elementare incat in orice sistem de drept din UE sunt aplicabile.
Nu cred ca ii trebuie avocat din Belgia daca se descurca singur sa adreseze o cerere.
Am trimis pana in momentul de fata 5 scrisori de intentie care au fost refuzate....chiar nu mai stiu ce e de facut...avocat mi-au dat din oficiu dar....de cate ori vorbesc cu el imi zice sa astept...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proceduri cedo BogdanVlad2013 BogdanVlad2013 Buna ziua anul trecut am fost arestat in Belgia pentru complicitate la furt nedovedit nici pana in ziua de astazi si mi s-au retinut permisul de conducere ... (vezi toată discuția)
Ce cai de atac am impotriva unei decizii pronuntate de curtea de apel? catalinoctavian catalinoctavian Buna seara , Am o decizie nefavorabila, irevocabila de la cutea de apel. In acest caz ce cai de atac mai am? (vezi toată discuția)
Deschidere proces civil sau penal din belgia cu parati din romania 17mariko 17mariko As vrea sa stiu daca este posibil sa incep o actiune judiciara in Belgia, civila sau penala (inca nu m-am hotarat, fiindca poate fi incadrata in ambele ... (vezi toată discuția)