Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Legislatie Belgia
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Legislatie Belgia

Buna as dori sa va intreb daca nu stiti cumva daca statul belgian are dreptul sa retina
un autoturism pentru furt din magazine fara sa dea vreun act oficial in acest sens.
Multumesc anticipat.
In toata lumea civilizata se da dovada.
Si in toata lumea civilizata ii raspunde la o cerere.
Poate adresa o cerere si sa obtina raspuns.
Unele lucruri sunt atat de elementare incat in orice sistem de drept din UE sunt aplicabile.
Nu cred ca ii trebuie avocat din Belgia daca se descurca singur sa adreseze o cerere.
Am trimis pana in momentul de fata 5 scrisori de intentie care au fost refuzate....chiar nu mai stiu ce e de facut...avocat mi-au dat din oficiu dar....de cate ori vorbesc cu el imi zice sa astept...