Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... contract de munca norma intreaga si jumatate de norma
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

contract de munca norma intreaga si jumatate de norma

Buna ziua ,
lucrez ca lucrator desmnat la o companie avand contract cu norma intreaga stiind ca asa cere legislatia in vigoare , intrebarea mea este mai pot lucra pe acelasi post la o alta companie cu contract pe jumatate de norma 4 ore dar in monentul in care fac instruirea intiala sa apar pe pontaj cu 8 ore (mentionez ca in contractul cu jumatate de norma este sipulata posibilitatea de presta
re ore suplimentare )
va multumesc