Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... intampinare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

intampinare

Am primit o cerere de chemare in judecata pentru neplata facturi insa acestea au fost achitate cu o zi inainte de data inregistarii cererii la judecatorie, clar nu au intrat banii in contul respectiv pana la aceea data. Acum trebuie sa depun o intampinare la judecatorie si daca da, ma puteti ajuta cu un model?
Buna ziua,
Intampinarea este cererea prin care dumneavoastra aratati modalitatile de aparare de care intelegeti sa faceti uz.
In situatia dumneavoastra este bine sa o formulati in 2 exemplare aratand ca ati platit si anexand COPIII CONFORME CU ORIGINALUL de pe chitanta de plata.
Atentie, va trebui sa solicitati si respingerea cheltuielilor de judecata ale reclamantului.
av. Gabriel Klein Kiritescu

[Va rugam nu mai recomandati contactarea unui avocat, incalcati punctul 2.5. din Regulamentul de postare]
Admin, administrator