avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Procedura depunere
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Procedura depunere

Dupa ce am depus cerere de chemare in judecata, si s-a stabilit data procesului, cu cate zile inainte de proces mai pot depune la dosar o anexa in probatiune? (mi-au venit idei noi si probe noi care as vrea sa le depun)
Este un proces pe conflicte de munca, care se judeca dupa vechiul cod de procedura civila.
Ultima modificare: Joi, 9 Mai 2013
c_mircea, utilizator
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 13:25, 9 Mai 2013
Puteti depune pana la primul termen de judecata completare sau precizare a actiunii initiale.

Probatoriul poate fi completat inclusiv la termenul cand se propun probele.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decadere din proba (martori si inscrisuri) smeagull smeagull Buna ziua, Sunt parat in prima cauza pe noul Cpc. Recunosc ca nu sunt familiarizat cu noua procedura. Cauza e litigiu de munca. Problema: reclamantul ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa de timbru hot_oliviu hot_oliviu Sint intr-un proces cu o firma. Am cistigat la fond si acum ambele parti au facut recurs. Firma a incercat sa tergiverseze (a folosit o adresa incompleta ... (vezi toată discuția)
Termen depunere inscrisuri marian_marian173 marian_marian173 Buna ziua, As dori sa stiu care este termenul de depunere a inscrisurilor intr-un proces civil? Am avut neplacuta experienta de a fi anuntat de catre ... (vezi toată discuția)