Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Daca sunt in concediu de paternitate pot derula ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Daca sunt in concediu de paternitate pot derula afaceri prin firma mea?

Bun gasit!
Mai am o nelamurire. Sunt angajat al unei firme, voi ramane in concediu pentru cresterea copilului.Pe perioada concediului de paternitate pot sa imi administrez firma proprie? Pot sa emit facturi, sa semnez contracte? Pot sa emit facturi si firmei unde lucram?
E vreun impediment legal?

Multumesc!
Nu, nu exista nici o prevedere legala care sa va interzica acest lucru cu mentiunea ca nu puteti fi retribuit pentru activitatea desfasurata
Multumesc pentru raspuns!