Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credit Prima Casa- conditie cont de salariu la acea ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credit Prima Casa- conditie cont de salariu la acea banca

Am depus cererea pentru obtinerea unui credit prin Prima Casa. De la banca mi s-a adus la cunostinta ca voi fi obligata sa primesc salariul intr-un cont al bancii respectiva. eu nu doresc acest lucru. mi s-a specificat ca mi se va refuza creditul daca nu sunt de acord. Este legal?
poate ca nu indepliniti conditiile de scoring, iar incasarea salariului prin banca va ofera un punctaj in lus la scoring, ceea ce va conduce la eligibilitatea dvs.
din cate am inteles nu are legatura cu acest lucru ci propunerea se face de cei de la risc.
am inteles ca este o practica uzuala si la alte banci.