Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita- litigiu cu angajatorul
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita- litigiu cu angajatorul

În 2012 noiembrie am câștigat la Curtea de apel Timișoara un proces cu angajatorul, în speță primăria. Trebuie sa mi se restituie niște sume de bani imputate prin dispozitia primarului. am depus deja 2 cereri la registratura primarie pentru punerea in executare a sentintei. nici pina azi acea sentinta nu a fost pusa in executare in sensul restituiri banilor. care ar fi pasi care trebuie sa ii urmez mai departe. sa caut un executor judecatoresc sau ce ma sfatuiti sa fac.

cu multumiri
Incepeti procedura executarii silite prin intermediul executorului judecatoresc.
Buna ziua,
1. Legalizarea sentintei;
2. Angajarea unui executor care sa va duca la indeplinire sentinta, onorariul acestuia urmand a fi luat tot de la primarie.
av. Gabriel Klein Kiritescu