Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... circulatia cu mopedul
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

circulatia cu mopedul

va rog sa-mi spuneti daca se poate circula cu mopedul(scuterul) daca nu am permis,doar atestat. va intreb deoarece am auzit tot felul de vorbe,uni spun ca se poate dar nu am prea vazut circuland cu scutere si nu as vrea sa am probleme,in cazul ca nu e voie. VA MULTUMESC ANTICIPAT !
nu se mai circula cu mopedul fara permis
bineinteles ca se poate circula cu mopedul (de fapt, cu orice vehicul) fara permis;) dar daca esti prins suporti consecintele asa ca respectati sfatului de mai sus.