Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare apartament rezultat din mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare apartament rezultat din mostenire

Buna ziua!Acum o saptamana s-a dat sentinta finala in cazul de succesiune in care am castigat un imobil.As dori sa-l vand cat mai repede ptr. ca am un teren si vreau sa fac o casa.care e procedura?va multumesc!
Danutz26, utilizator
In caz ca exista cai de atac,partea adversa le poate accesa.
Stimat forumist,

Dacă procesul este complet epuizat, legalizați hotărârea favorabilă și radiați, cu aceasta, litigiul care este notat în Carte Funciară.

Nu știu speța dvs, dar dacă este cazul, puteți fi ținut și de plata unor sulte - dacă ați fost obligat la aceasta.

Afară de aceste lucruri, nu există o procedură specială.

Cu stimă.
multumesc frumos