avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 977 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare apartament rezultat din mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare apartament rezultat din mostenire

Buna ziua!Acum o saptamana s-a dat sentinta finala in cazul de succesiune in care am castigat un imobil.As dori sa-l vand cat mai repede ptr. ca am un teren si vreau sa fac o casa.care e procedura?va multumesc!
Ultima modificare: Sâmbătă, 11 Mai 2013
Danutz26, utilizator
Cel mai recent răspuns: Danutz26 , utilizator 11:48, 11 Mai 2013
In caz ca exista cai de atac,partea adversa le poate accesa.
Stimat forumist,

Dacă procesul este complet epuizat, legalizați hotărârea favorabilă și radiați, cu aceasta, litigiul care este notat în Carte Funciară.

Nu știu speța dvs, dar dacă este cazul, puteți fi ținut și de plata unor sulte - dacă ați fost obligat la aceasta.

Afară de aceste lucruri, nu există o procedură specială.

Cu stimă.
multumesc frumos

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Urgent - sulta mina89 mina89 Dupa judecarea unei succesiuni - iesire din indiviziune am acceptat sulta in schimbul parti ce mi se cuvenea. Ce trebuie sa fac ca sa primesc sulta cat mai ... (vezi toată discuția)
Abtinerea si si recuzare FRD FRD Pot face cerere de recuzare la CAB impotriva unei judecatoare ce face parte din completul de a solutioana o cerere de revizuire pe motivul ca sotul acesteia a ... (vezi toată discuția)
Plangere la cedo TudorFlorica TudorFlorica Buna ziua As dori sa stiu daca pot sa fac o plingere la CEDO , chiar daca nu am folosit contestatie in anulare / respingere in cadrul unui proces cu o ... (vezi toată discuția)