Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Colaborare prin SRL
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Colaborare prin SRL

Buna ziua,

Intentionez sa incep o colaborare cu o societate comerciala(ce are ca obiect de activitate comercializarea de echipamente) in calitate de manager.
Va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti care ar fi forma de colaborare cea mai potrivita (detin un SRL); mentionez ca nu ma intereseaza somaj, pensie, asigurari sociale etc. etc.
Ce tip de contract s-ar putea incheia intre cele doua SOCIETATI?
Multumesc!
Intre cele doua firme, pentru preluarea atributiilor manageriale, se poate incheia contract de colaborare, prestari servicii, consultanta in management. Depinde de atributiile ce revin managerului, care este sfera de activitate la care se refera: achizitii/logistica/proiectare/productie/servicii, etc.
Daca doriti sa incheiati dvs personal contract se poate printr-un contract de mandat, contract de management..
ACTIVITATEA ESTE COMERCIALA/VANZARI; REMUNERATIA VA FI STABILITA IN FUNCTIE DE CIFRA DE AFACERI;

MULTUMESC!
~ Conținut șters la cerere ~